ELON MUSK – JAK (NIE) OBRONIĆ OSOBĘ, KTÓRĄ KOCHASZ?

 

Na temat tego wpisu nagrałam również film – możesz go obejrzeć tutaj:

 

Uwielbiam ludzi, którzy myślą na wielką skalę, dlatego zabrałam się za słuchanie biografii Elona Muska. Trafiłam na wątek o zabarwieniu związkowym i pomyślałam, że świetnie komponuje się z pewną kwestią, której ostatnio się przyglądałam. A mianowicie: ze stawaniem w obronie swojego partnera.

Podziwiam ludzi, którzy przekraczają granice, dlatego Elon mnie inspiruje. W jego biografii padł wątek dotyczący jego relacji z byłą żoną. W tym temacie nie mam zamiaru obstawać po niczyjej stronie: chcę jedynie podać świetny przykład odnoszący się do tematu, o którym powiem.

 

Zabawna sytuacja

Podczas jedzenia obiadu z innymi wpływowymi małżeństwami, była żona Elona wypowiedziała swoje poglądy polityczne, a jeden z mężczyzn żartobliwie zareagował uwagą na temat jej obstawania przy swoim zdaniu. W odpowiedzi na takie zachowanie, Elon roześmiał się i poklepał ją po dłoni. Justine po tym wydarzeniu wymagała, by mąż przedstawiał ją nie tylko jako swoją żonę i matkę swoich dzieci, ale także jako publikowaną autorkę. Efektem tego były takie słowa: “Justin chce, żebym wam powiedział, że napisała powieści”.

Zabawnie to brzmi, ale z pewnością nie jest miło, kiedy potrzebuje się szacunku i tego, by partner okazywał innym Twoją wspaniałość albo Cię bronił, a on nie robi tego, czego oczekujesz. Nie będę w tym przypadku jednak obstawać po niczyjej stronie, tylko przyjrzę się zjawisku i wytłumaczę Ci kwestię stawania w obronie swojego partnera.

 

To, czy on potrafi poradzić sobie sam, nie ma znaczenia

Obrona partnera przy innych osobach jest bardzo ważna w intymnym związku. Co robisz, kiedy ktoś obraża człowieka, którego kochasz? Siedzisz cicho i pozwalasz komuś z niego kpić?

Możesz mieć takie zamiary uważając swojego partnera za osobę niezależną. Chcesz pozwolić mu poradzić sobie z tym samodzielnie. Jednak to, czy Twój partner jest w stanie obronić się sam nie ma jak dla mnie w takich sytuacjach żadnego znaczenia.

 

Czy obrona ukochanej osoby należy tylko do mężczyzn?

Kiedy przyjrzałam się tej właśnie kwestii obrony swojego partnera miałam wrażenie, że to jest skierowane bardziej do mężczyzn. Że ważne jest to, by to mężczyźni chronili swoje kobiety przed nieuprzejmymi zachowaniami innych ludzi. Sama potrzebuję tego, by mężczyzna z którym mam stworzyć związek był wobec mnie bardzo rycerski i kiedy ktoś tylko spróbuje mi zaszkodzić – on stanie w mojej obronie.

Sama potrafię się obronić (albo nie dyskutować z osobami, na które szkoda tracić słów), jednak wszystkie doskonale z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że niekiedy sytuacja może nas zaskoczyć albo przerosnąć. I wtedy potrzebujemy u swego boku wspaniałego mężczyzny, który weźmie sprawę w swoje ręce i nie pozwoli zbrukać naszego dobrego imienia.

Jednak takie zachowanie nie tyczy się jedynie mężczyzn. W przypadku kobiet również jest miejsce na obronę swojego kochanego mężczyzny, kiedy ktoś próbuje mu zaszkodzić.

 

Kiedy bronić swojego mężczyznę?

Może być to na przykład taka sytuacja, gdy ktoś z rodziny bardzo źle traktuje Twojego chłopaka lub męża. Przy innych członkach rodziny śmieje się z jakichś jego cech albo z czegoś, czym się zajmuje. Twój partner może chcieć zachować się kulturalnie wśród innych i nie reagować na tego typu zaczepki. Ale w tej sytuacji możesz stanąć w obronie swojego mężczyzny mówiąc o tym, co w nim jest wspaniałego i sprowadzając brutalnie na ziemię krewnego, który pozwolił sobie na zbyt wiele.

Pokazując dobre strony swojego partnera przy innych, poczuje on, że jest wspaniały. Publiczne pochwały są najlepsze i działają na mężczyzn w cudowny sposób.

 

Okaż mu swoją lojalność i oddanie

Jeśli Twój mężczyzna kategorycznie nie życzy sobie, abyś go broniła bo chce radzić sobie sam, to najlepiej jeśli wcześniej wyjaśnicie to między sobą. W przeciwnym wypadku taka obrona swojego partnera (zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn) jest okazaniem lojalności i oddania. Możecie sobie o wiele mocniej ufać i będziecie pełni podziwu dla walecznego zachowania drugiej strony.

Kiedy kobieta broni swojego mężczyznę nawet, jeśli on doskonale sam potrafi dać sobie radę – to jest jak dla mnie po prostu słodkie i piękne. Pokazuje ona tym sposobem, że jej na nim zależy i jest dla niej kimś ważnym.

Zawsze jest tak, że bronimy osoby, które są dla nas najważniejsze. Można to porównać do obrony przez matki swoich dzieci. Kiedyś nawet spotkałam się z takim określeniem, że dwoje ludzi w związku są w takiej zażyłości jak rodzic z dzieckiem i są od siebie w taki sposób zależni emocjonalnie. Potrzebują się wzajemnie i zawsze jedna strona stanęłaby w obronie drugiej.

Nawet, jeśli nie zgadzasz się ze zdaniem swojego mężczyzny, powinnaś bronić go przed atakami innych ludzi. Tak samo on powinien zachowywać się względem Ciebie.

 

Kiedy nie zgadzasz się z jego zdaniem

Możesz nie zgadzać się z nim prywatnie, ale kiedy jest zagrożony publicznie – stawać w jego obronie. Niezgodności i różnice wyjaśnia się na osobności.

Twoim zadaniem nie jest fałszywe pokazywanie innym ludziom, że jesteście taką zgodną parą, kiedy w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. W trudnych sytuacjach z innymi ludźmi bronisz swojego partnera i zachowujesz swoje odmienne zdanie albo to, że nie podoba Ci się jego zachowanie dla siebie. Sprawę wyjaśniasz prywatnie. A w konfliktowych sytuacjach z innymi ludźmi pokazujesz, że jesteś kobietą, na którą Twój mężczyzna może liczyć i że jesteś wobec niego lojalna.

 

Głębokie uczucie, spełniony związek

Wzajemna lojalność rodzi to, że możecie się przed sobą otworzyć. A całkowite odsłonięcie siebie przed partnerem rodzi głębokie uczucie i prawdziwie spełniony związek. Kiedy ważne jest dla was to, aby wzajemnie się bronić, to jesteście w jednej drużynie. Nie ma takich sytuacji, że jedno z was czuje się zaniedbane i upokorzone.

Ochrona partnera rodzi poczucie bezpieczeństwa w związku. Jesteście razem i inni mogą wam co najwyżej “naskoczyć”. 😉

 

Kilka przykładów obronnych zdań

Jak mogłyby wyglądać wypowiedzi osób, które bronią swojego partnera i dla których jest on na pierwszym miejscu?

„Moja piękna żona jest uzdolnioną autorką i ma w tej kwestii absolutną rację”
„Zgadzam się całkowicie. Bardzo mądrze to ujęłaś, nie przedstawiłbym tego lepiej”
„To nie było zbyt mądre spostrzeżenie z Twojej strony. Mój chłopak jest za to najrozsądniejszym facetem, jakiego znam”

 

W związkach, w których jedna albo obie strony nigdy nie wiedzą, czego się spodziewać – nie ma miejsca na odprężenie i zaufanie. A w sytuacji wzajemnego wspierania się – wiecie, że możecie czuć się bezpiecznie. Możesz swobodnie kochać swojego mężczyznę i on może kochać Ciebie, bo co by się nie działo, nie odwrócicie się od siebie. Tak powstają silne związki.

 

Jakiś czas temu stworzyłam kurs online “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej”

Aby się zapisać, podaj poniżej swój adres e-mail. Adres musi być aktualny, ponieważ kurs trwa 5 dni i każdą lekcję otrzymasz na ten właśnie adres.


___________________________________________________________________________________

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja_misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz