Kochaj go tak

KOCHAJ GO TAK, JAK PRAGNIE BYĆ KOCHANY

 

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że ukochanej osobie powinno się dawać to, czego ona chce, a nie to, czego Ty chcesz. Mam wrażenie, że wiele osób nie zgadza się z tym, bo odbierają to w taki sposób, że “zatraciliby siebie”. A tutaj kompletnie o to nie chodzi, nie ma to ze sobą związku. Ty zostajesz sobą, robisz to, co jest dla Ciebie ważne, z niczego nie rezygnujesz na rzecz bycia w związku.

Chodzi o to, że kiedy dwoje ludzi są ze sobą i stają się nieszczęśliwi, to bardzo często powodem tego jest to, że nie dawali sobie tego, czego potrzebowali. Jedna strona (albo obie) dawała drugiej to, co jest dla niej dobre, miłe i oczywiste. Dawała to, co potrafiła do tej pory i czego sama potrzebuje. A nie tędy droga. Ukochana osoba poprzez to może czuć, że nie jest kochana. Oczywiście, może być to dla niej miłe, ale nie jest tym, czego chce w głębi serca. Tym, czego naprawdę pragnie.

 

Kochaj go tak, jak pragnie być kochany

Związki nie udają się właśnie przez to, że dana osoba nie otrzymuje tego, czego naprawdę pragnie. Dostaje to, co partnerowi jest wygodnie jej dać. Jedna z osób tworzących związek albo nawet obie nie wkładają wysiłku w to, by odkryć, czego pragnie druga strona i jej to dać. Odkrycie tego i dawanie takiej miłości, jakiej pragnie człowiek, z którym łączy Cię uczucie i więź nie jest zatracaniem siebie. To bardzo mądre zwrócić uwagę na to, “czego chce on, a nie ja”. To, czego Ty chcesz, jest dobre dla Ciebie, by Twój partner właśnie to Ci od siebie dawał. Tak samo jak Ty powinnaś dawać mu to, czego prawdziwie chce on.

Odkrycie, czego naprawdę potrzebuje człowiek, z którym tworzysz związek i dawanie mu tego wymaga wysiłku. Zwłaszcza wtedy, kiedy dawanie mu tego, czego potrzebuje nie jest dla Ciebie naturalne. Dawanie tego, co jest dobre według Ciebie to łatwa sprawa. Ale czy to, co łatwe jest dobrym wyborem? Kochaj tak, jak on lub ona potrzebuje być kochany lub kochana, a będziesz pogłębiać waszą miłość.

 

____________________________________________________________________________________________________

 Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatny ebook: „By twój mężczyzna bardziej się starał” 

Facebook: Tworzenie Relacji

Instagram: @patrycja_misiewicz

Twitter: Patrycja Misiewicz

____________________________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz

ślub fotografie designed by Freepic.diller – Freepik.com