Uciekający i ścigający – oto często pojawiający się wzorzec zachowania w związku.

Bardzo często kobiety przejmują rolę tej “ścigającej” strony. Im ich mężczyźni oddalają się bardziej, tym one jeszcze intensywniej próbują do nich dotrzeć.

Oczywiście, najcudowniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest to, aby to mężczyzna się zmienił. Zaczął zauważać kobietę, zbliżać się do niej i odpowiadać na jej potrzeby. Jednak możesz tak czekać przez lata i niczego się nie doczekać. Tym bardziej szanse na taki rezultat maleją, kiedy osaczasz swojego mężczyznę. Wtedy on czuje nacisk i stara się od niego uwolnić.

To, co Ty możesz zrobić sprowadza się do odwrotnego zachowania. Jeśli robisz wciąż to samo i liczysz na to, że coś się zmieni, to jesteś w wielkim błędzie. Jeśli widzisz w swoim życiu cokolwiek, co Ci się nie podoba, a nie zmieniasz swojego podejścia do danej sprawy – nic się nie zmieni.

 

Co w takim razie zrobić?

Jeśli do tej pory zawsze to Ty zabiegałaś o rozmowę, zawsze to Ty skarżyłaś się na brak bliskiego kontaktu, zawsze starałaś się dotrzeć do niego głębiej, a on uciekał… Rozwiązaniem jest odwrotne zachowanie.

Daj sobie spokój z zabieganiem o kontakt, kiedy on jest wycofany. Przecież niczego to nie daje. On czuje się tylko bardziej przez Ciebie męczony. Wiem, że to nie brzmi przyjemnie, bo możesz sobie myśleć, że “jeśli się kogoś kocha, to nie zachowuje się w taki sposób”. Nie skupiaj się na kwestii “kochania albo niekochania”. Popatrz na to jak na akcję i reakcję.

Prosta sprawa: jeśli przestaniesz skupiać się ciągle na nim i na tym, co on powinien robić, a zamiast tego zwrócisz uwagę na siebie – on nie będzie musiał uciekać. Co najwyżej może się Tobą zainteresować. W taki właśnie sposób pomożesz mu to zrobić. Sposób z prośbami, żalami i załamaniem nie działał. Musisz spróbować czegoś innego. A odwrotne zachowanie może Ci przynieść odwrotny rezultat.

 

Poza tym, że zmienisz swoje zachowanie z takiego, które nie przynosiło Ci niczego na zachowanie mogące wszystko zmienić, staniesz się szczęśliwsza. Nie zwracając tak głębokiej uwagi na to, że on Cię ignoruje zwrócisz uwagę na siebie. Zadbasz o siebie, zaczniesz się lepiej bawić i robić to, co lubisz.

Takie kobiety są interesujące dla mężczyzn. Dla swojego również taka się staniesz. Zacznie Cię odbierać jak zupełnie inną kobietę. Sam poczuje przyciąganie do Ciebie. I wtedy sytuacja się odmieni: to on będzie chciał się do Ciebie zbliżyć i dzięki temu Wasz związek stanie się szczęśliwszy.

 

___________________________________________________________________________________

 Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatny ebook: „By twój mężczyzna bardziej się starał” 

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja_misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz