5 sposobów na okazanie szacunku mężczyźnie

5 sposobów na okazanie szacunku mężczyźnie

 

Brak szacunku ze strony kobiety bardzo boli mężczyzn, zwłaszcza, kiedy jest okazywany publicznie. To, czego dowiesz się z tego wpisu możesz zastosować zarówno publicznie, jak i prywatnie. Ważne są obie te sfery, jednak okazywanie mężczyźnie szacunku przy innych ma o wiele większą moc i wszystko, co zrobisz jest spotęgowane. On potrzebuje tego, byś była dla niego partnerką szanującą go wtedy, kiedy jesteście sami. Jednak to, że inni ludzie zauważą, że jest świetny, jeszcze bardziej podniesie jego poczucie bycia kimś ważnym. I, oczywiście, kochanym przez swoją kobietę.

 

 

Daj mu decydujące słowo

 

Pozwalaj mu dokonywać wyborów i podejmować samodzielne decyzje. Mężczyźni nie lubią czuć, że na czymś się nie znają. Kiedy poprawiasz swojego partnera i podejmujesz każdą ważną decyzję, on nie czuje, że masz szacunek do jego zdania. Czuje, że nie traktujesz go poważnie, tylko jak kogoś, kto nie jest zdolny do samodzielnego myślenia. Pozwól mu dokonać wyboru i odpuść sobie ciągłe decydowanie. Dobrze Ci to zrobi. A tym bardziej jemu.

 

 

Nie męcz radami

 

Pozwalaj mu rozwiązywać problemy bez udzielania rad. Mężczyźni najczęściej potrzebują samotności w obliczu jakiegoś dużego problemu. Ostatnią rzeczą, jakiej wtedy chcą, są porady na temat tego, co powinni zrobić. Najlepiej, jeśli pozwolisz mu działać samemu, chyba że będzie potrzebował Twojej pomocy, o którą w ostateczności poprosi sam.

 

 

Uwierz w niego

 

Powiedz mu: “Wiem, że sobie z tym poradzisz”, kiedy z czymś się zmaga. Pokazujesz mu wtedy, że ufasz w jego zdolności do radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami. Szanujesz go, doceniasz jego inteligencję i umiejętność pokonywania różnych przeciwności. Powiedz: “Ufam ci”, kiedy jest coś, co zależy tylko od niego.

 

 

Uważaj na słowa

 

Bardzo ważne jest to, w jaki sposób do niego mówisz. Nie dopytuj go, czy zrobił w końcu coś, czego od niego oczekiwałaś. Jeśli tak robisz, to on najprawdopodobniej czuje się mało kompetentny i niezdolny do robienia dobrze nawet drobnych rzeczy. Nie musisz mu przypominać, by z czegoś się wywiązał, a tym bardziej pytać go: “Wiesz, jak sobie z tym poradzić?”. Takie stwierdzenie może wydawać Ci się niegroźne i normalne, ale dla niego może być napastliwe. Sugerujesz mu w ten sposób jego niewiedzę. Ogólnie rzecz biorąc, to wszystko nie musi być Twoim problemem.

 

 

Pieść pochwałami

 

Chwal go ile się tylko da. Zauważaj to, co uda mu się zrobić dobrego i wyrażaj, jak jesteś z niego dumna. Kiedy zrobi coś wspaniałego powiedz po prostu: “Jestem z Ciebie dumna”, albo: “Świetnie sobie z tym poradziłeś”. Pokazuj mu, że jest dobry w tym, co robi. To nie wymaga wielkiego wysiłku, a czyni cuda.

 

 

Jest jeszcze coś…

 

Ułatwiasz sobie okazywanie mu szacunku, kiedy jesteś zajęta sobą. Nie bawisz się w żadną “męczennicę”, bo nie pozwalasz sobie na to, by narzekać. Masz o wiele lepsze zajęcia. Nie chodzisz też za nim i nie widzisz tylko tego, by go podziwiać, podporządkowując całe swoje istnienie tylko jemu. Twoje zadowolenie z niego jest szczere i niewymuszone, bo jesteś szczęśliwa w swoim życiu. To, że do niego nie zrzędzisz okazuje mu szacunek, bo narzekanie sprawia, że czuje się za wszystko winny. Krytykowany mężczyzna staje się nieczuły.

Ty nie musisz narzekać. Najczęściej narzekają kobiety, które dają z siebie bardzo dużo, w dodatku rzeczy, które nie przynoszą żadnych upragnionych efektów. Zatem rozwiązanie jest proste: nie musisz już robić tak wiele. Większą wartość przyniosą nawet drobne, ale odpowiednie rzeczy, na przykład te wymienione wcześniej. Będziesz mieć więcej czasu na to, by dać coś sobie i być szczęśliwą. Mimo, że robisz to tak naprawdę dla siebie, korzyść pojawia się u obu stron.

 

Wprowadź do swoich codziennych przyzwyczajeń tych pięć sposobów, a poza tym zadbaj o siebie, by czuć się szczęśliwą. Twój mężczyzna doskonale zauważy zmianę i poczuje się przez Ciebie szanowany. A tędy prowadzi już prosta droga do jego serca.

 

Już dziś możesz zapisać się na bezpłatny kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej”, aby to zrobić, podaj poniżej swój adres e-mail:

 

____________________________________________________________________________________________________

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Tło fotografie designed by Freepic.diller – Freepik.com

5 sposobów na okazanie szacunku mężczyźnie