Brak szacunku

Brak szacunku okazywany publicznie boli mężczyzn najbardziej

 

Byłam świadkiem sytuacji, w której kobieta zawołała z rozkazem do swojego męża: “No, podnieś się i chodź!”. Mężczyzna siedział jeszcze przy stole z gośćmi i wszystkie spojrzenia padły na niego. Widziałam jego wyraz twarzy – był zrezygnowany i zawstydzony. Podniósł się, obrócił sytuację w żart, mówiąc: “Lepiej mieć spokój niż rację” i wyszedł.

Piszę o tym, bo patrząc na to sama poczułam ból takiego traktowania i pomyślałam: “Chyba będę musiała pomagać także mężczyznom”.  Ten wątek jednak kieruję do Pań. Chcę Wam uświadomić, że jedną z najgorszych rzeczy, jaką możecie zrobić swojemu mężczyźnie, jest krytykowanie go i dyrygowanie nim przy innych ludziach. Kiedy patrzą na to inni mężczyźni widzą w nim kogoś słabego. A to odbija się naprawdę niedobrze na tym, jak ogólnie go postrzegają. A zwłaszcza na tym, jak on sam siebie postrzega. Jeżeli coś nie podoba Ci się w zachowaniu Twojego chłopaka, męża lub narzeczonego, to załatwiaj takie sprawy na osobności. Publicznie oboje powinniście się szanować i nie upokarzać wzajemnie.

Jest taka zasada “Przebiegłych Kobiet”  która mówi, że liczy się dominacja prywatna, nie publiczna. Jeśli rezygnujesz z upokarzania mężczyzny przy innych i jednocześnie darzysz go naprawdę dużym szacunkiem, to pokazujesz mu i innym, że jest silny i wartościowy. Skoro jego kobieta jest przy nim tak uprzejma, to musi być “równym gościem”. Każdy mężczyzna głęboko pragnie tego, by mieć u swego boku kobietę zachowującą w taki sposób klasę. Na osobności możesz mu pokazywać, co Ci nie odpowiada i czego od niego oczekujesz. Najlepiej osiągniesz to rezygnując z oskarżania, narzekania i krzyku, a wybierając rzeczowy ton, mówienie w prosty sposób i krótko.

Jeśli będziesz zachowywała przy nim klasę, to o wiele chętniej sprosta Twoim potrzebom.

 

 

Wiedziałaś o tym?

 

Dla mężczyzn ważniejsze od słów “kocham cię” jest poczucie, że są szanowani przez swoją kobietę. A mężczyzna, który czuje się kochany, pragnie spełniać potrzeby swojej partnerki.

Szacunek w dużej mierze sprawia, że mężczyzna może poczuć Twoją miłość. I właśnie w taki sposób możesz ją okazać. Tak samo, jak Ty potrzebujesz odpowiednich słów i czynów od Twojego mężczyzny, by czuć się kochaną, tak samo on potrzebuje takich rzeczy, by zauważać, że go szanujesz. Nawet, jeśli w głębi siebie wie, że cenisz to, co robi i jaki jest, on potrzebuje, byś mu to pokazywała.

Skoro publiczny brak szacunku jest dla mężczyzn najbardziej bolesny, to… Pomyśl, co może się stać, kiedy zachowasz się odwrotnie – okażesz mu ogromny szacunek przy innych. Wspomniałam o tym, że okazanie mu szacunku sprawia, że czuje się silny i wartościowy, a także inni ludzie odbierają go w taki sposób. Jednak co możesz zrobić w obecności innych, by tak się stało?

 

 

Szanuj go, a poczuje, że go kochasz

 

Chwal go za wspaniałe rzeczy, które zrobił. Pozwól podjąć mu samodzielnie jakąś ważną decyzję i wesprzyj go w niej. Powiedz do niego: “Jestem z Ciebie dumna”. Bądź pierwszą osobą, która zgadza się z jego zdaniem i stoi po jego stronie. Kiedy ma zamiar w czymś się wykazać, powiedz mu: “Poradzisz sobie, wierzę w Ciebie”. Pokazuj jego wartość i pytaj go o zdanie w różnych sprawach. Ciesz się z jego osiągnięć. To właśnie możesz robić jeśli chcesz, aby on poczuł się przez Ciebie szanowany.

Odwrotnością takiego zachowania jest żartowanie sobie z Twojego mężczyzny i umniejszanie jego wartości w towarzystwie innych ludzi. Można to odbierać jako delikatne zaczepki, ale mężczyzna czuje, że inni odbierają go za kogoś nieudolnego życiowo. Skoro najbliższa mu osoba tak go traktuje, to w oczach innych mężczyzn nie uchodzi za kogoś silnego, tylko za ofiarę losu.

Władza mężczyzny pokazywana publicznie sprawia, że on pragnie się Tobą opiekować. Wszystko dzięki jego poczuciu, że nad wszystkim panuje. Jednak tak naprawdę znaczenie ma ta władza, która jest między wami prywatnie i której on może nawet nie zauważać. 

W następnym wpisie poznasz 5 sposobów na to, by okazać szacunek swojemu mężczyźnie. Dlaczego jest to ważne? Bo on dzięki temu czuje się kochany. A kochany mężczyzna robi naprawdę niezwykłe rzeczy dla swojej kobiety.

 

 

___________________________________________________________________________________

Kliknij tutaj, aby zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej?”.

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Brak szacunku okazywany publicznie boli mężczyzn najbardziej