Dlaczego on ucieka od rozmów o problemach

DLACZEGO ON UCIEKA OD ROZMÓW O PROBLEMACH?

 

Czy Twój mężczyzna często jest wycofany z rozmowy, kiedy Ty właśnie w danej chwili mocno potrzebujesz tego, by porozmawiać? Jesteś zaskoczona i zszokowana tym, jak on może tak Cię ignorować? Chciałabyś coś ustalić, przedyskutować, bo naprawdę widzisz, że pojawił się problem, a on nie przejawia ku temu jakichkolwiek chęci? Jeśli odpowiedzi na te wszystkie pytania są twierdzące, to ten wpis pomoże Ci dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje i jak sobie z tym poradzić.

 

 

Myśliciel

 

Wytłumaczenie takiego zachowania jest proste: mężczyźni w obliczu problemu potrzebują tego, by się nad nim zastanowić, a nie od razu o nim rozmawiać. Kobiety mają inaczej. Im rozmowa o problemie pomaga poukładać go sobie w głowie i zrozumieć uczucia, jakie przez niego odczuwają.  Dzieje się tak dlatego, że kobiecy i męski mózg są inaczej zbudowane. Kobiecy ma więcej połączeń między półkulami co pozwala kobietom na to, by myślały, mówiły i odczuwały jednocześnie. Umożliwia im to również przeskakiwanie między dużą ilością skomplikowanych tematów. Męski z kolei ma tych połączeń mniej i dlatego mężczyzna nie jest w stanie jednocześnie tak wiele myśleć, mówić i odczuwać. Każdą sferę bada gruntownie, może się skupić na jednej w danym czasie.

 

 

Daj mu chwilę

 

Kiedy pojawia się jakiś problem i chcesz, by on był gotowy z Tobą o nim porozmawiać, musisz dać mu chwilę na to, by pomyślał o nim w samotności. To są właśnie te chwile, kiedy on milknie i nie rozmawia z Tobą, albo kiedy jest zajęty czymś innym, a Ty wymagasz od niego, by z Tobą porozmawiał. Jeśli wtedy dasz mu się odprężyć, a Ty również zajmiesz się czymś dla siebie, za jakiś czas będzie gotowy, by z Tobą porozmawiać. Jak długo to potrwa? Wszystko zależy od tego, jak duży jest problem – może godzinę, a może nawet cały wieczór.

 

 

Zajmij się sobą

 

Kiedy w jednej chwili obarczasz go swoimi słowami a także różnorodnymi emocjami, to dla niego zbyt wiele. Ma wrażenie, że bardzo na niego naciskasz i wtedy właśnie odczuwa potrzebę, by się od Ciebie oddalić. To tak naprawdę oznacza, że pragnie Ci dobrze pomóc w rozwiązaniu problemu, dlatego najpierw chce go sobie przemyśleć. Zajmuj się czymś ciekawym, czymś co uwielbiasz i pozwalaj mu pobyć samemu. Możesz się zaskoczyć, o ile lepiej będą wyglądać wasze rozmowy.

 

Oczywiście zdarzają się też przypadki, że mężczyzna jest zdenerwowany i nie ma ochoty niczego rozwiązywać, albo po prostu jest leniwy. Jednak i na to najlepszym rozwiązaniem jest zajęcie się swoim życiem i nienaciskanie na niego. Rób każdego dnia ciekawe dla siebie rzeczy, a staniesz się ciekawą kobietą. Mężczyźni bardzo lubią to, co inne, niezwykłe i interesujące, dlatego robiąc coś dobrego dla siebie sprawisz, że zainteresuje się Tobą. Dodatkowo wpłynie na to dawanie mu przestrzeni, by mógł robić to, czego dla siebie potrzebuje. To i bycie ciekawą kobietą to podstawy, by zainteresować i pociągać mężczyznę, a co za tym idzie – zachęcić go do tego, by z Tobą rozmawiał.

 

Poprzedni artykuł: Kochaj go tak, jak pragnie być kochany.

 

____________________________________________________________________________________________________

Kliknij tutaj, aby zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej?”.

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

____________________________________________________________________________________________________

Dlaczego on ucieka od rozmów o problemach?

Patrycja Misiewicz

Dlaczego on ucieka od rozmów o problemach?