On ucieka Ci sprzed nosa

ON UCIEKA CI SPRZED NOSA?

Jeśli mężczyzna nagle zaczyna od Ciebie uciekać, to musisz wiedzieć jedno: pod żadnym pozorem za nim nie biegnij!

 

Sytuacje, w których on się od Ciebie oddala zdarzają się wtedy, kiedy za bardzo się do niego zbliżasz: wypytujesz o uczucia, wciąż chcesz z nim spędzać czas, a kiedy jest milczący to zasypujesz pytaniami o jego samopoczucie. Jeśli przesadnie zabiegasz o kontakt z nim, to on zaczyna czuć się przez Ciebie osaczany i zaczyna potrzebować przestrzeni dla siebie.

On może też być w takiej sytuacji, że po prostu chce odpocząć i potrzebuje czasu dla siebie. Albo chce pomyśleć nad czymś w samotności. Nie pomagasz mu, kiedy próbujesz nawiązać z nim rozmowę, której on ewidentnie unika a także wtedy, kiedy naruszasz jego spokój tracąc swój czas na wyczekiwanie jego powrotu.

Kobieta może próbować “uratować” mężczyznę od zdystansowania się poprzez stanie się taką, od której on nie będzie chciał się odsunąć. Może zmieniać siebie, by nie dawać mu powodów do oddalenia. Podporządkowując mu wszystko i rzucając to, co masz ochotę robić także nie poprawiasz sytuacji. On tak naprawdę byłby najszczęśliwszy, gdybyś zajęła się czymś, co Cię uszczęśliwia, a nie gdybyś zrezygnowała z siebie.

 

On ucieka Ci sprzed nosa?

Kiedy wszystko sobie poukłada – wróci. Jednak chyba najgorszym, co możesz wtedy zrobić jest krytykowanie jego oddalenia od Ciebie i pokazywanie, jak bardzo Cię krzywdzi. Krytykując go zadajesz mu “karę” i on wiąże ją z tym, że przybliżył się do Ciebie. A co się dzieje po następnej takiej sytuacji? On nie ma ochoty do Ciebie wracać, bo spodziewa się, że znowu go skrytykujesz. Mówiąc mu, że czujesz się przez niego bardzo skrzywdzona i pytając: “Jak możesz mi to robić?”, wywołujesz w nim nieznośne poczucie winy. 

Jeśli pozwolisz mu się oddalić i zmienisz swoje dotychczasowe zachowanie, zaobserwujesz pewną zmianę. Do tej pory zawsze wymagałaś od niego wyjaśnień, albo rozczulałaś się nad tym, jak jest Ci przykro, że się od Ciebie odsunął. Pozwalając mu od teraz na to, aby poszedł tam, gdzie chce i zrobił to, co chce zrobić – on nie będzie miał przed czym uciekać. Wszystko sobie poukłada i sam do Ciebie przyjdzie. Nie wywierasz na nim żadnej presji i dajesz mu swobodę. On nie czuje żadnego przymusu i dlatego bardzo chętnie do Ciebie wróci.

 

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatny ebook: “By twój mężczyzna bardziej się starał”, jeśli należysz do kobiet, które chcą odnosić w swoim związku spektakularne efekty.

Inspirujące obrazki na Facebooku: Tworzenie Relacji

Inspirujące obrazki  na Instagramie: @patrycja_misiewicz

_________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Osoby fotografie designed by Freepik