Pan Zimny i Oddalony

PAN ZIMNY I ODDALONY

Mężczyznom często zdarza się zachowywać w niezrozumiały dla kobiet sposób. Bez słowa i z kompletną niechęcią do rozmowy oddalają się i zamykają się w sobie. Kobiety w tych przypadkach chcą pomóc i dopytują o to, co się stało. Jednak czy jest to dobry sposób?

 

Kiedy mężczyzna mówi Ci, że “wszystko jest w porządku i chce być sam”, to powinnaś zrozumieć pewną rzecz. On naprawdę chce zostać sam i nie potrzebuje tego, byś się o niego martwiła i zadawała mu wiele pytań. Kiedy Ty zauważasz, że jest zamyślony, albo że odsunął się od Ciebie i pytasz go, czy coś się stało, on najczęściej Ci odpowie: “Wszystko w porządku. Nic się nie stało”. Takimi słowami chce Ci przekazać, że nie stało się nic, czym powinnaś się martwić i zajmować, bo on chce sobie poradzić z tym sam. Potrzebuje samotności, aby rozwiązać problem, który się pojawił.

Kiedy będziesz w stanie to uszanować, to zrobisz coś dobrego i dla siebie, i dla niego. Dla siebie, bo nie będziesz się niepotrzebnie martwić i będziesz mogła zająć się czymś ciekawym. Dla niego, bo będzie mógł zrobić to, co chce zrobić – rozwiązać problem w spokoju.

 

Pan Zimny i Oddalony

Możesz mieć wrażenie, że on potrzebuje tego, byś wypytała go o to, co czuje. Kobiety w takich sytuacjach dzięki tego typu pytaniom potrafią odkryć i lepiej zrozumieć, co je martwi. Jednak mężczyźni mają inaczej – potrzebują spokoju i samotności. Wtedy najlepiej po prostu ich zostawić i pozwolić na samodzielne uporanie się z problemem. Kiedy zaczynasz drążyć ten temat i wypytujesz go wielokrotnie, czy na pewno wszystko gra i oferujesz swoją pomoc – jego może to zacząć drażnić. Kiedy on odpowiada zdawkowo, że wszystko jest dobrze – najbardziej pragnie tego, byś zostawiła go samego.

Pozwalaj mu na to, by radził sobie z problemami tak, jak tego potrzebuje i nie przeszkadzaj mu w tym. Kiedy wszystko już się wyjaśni, to bardziej się na Ciebie otworzy. Pozwól mu czasami być Panem Zimnym i Oddalonym. Nie zawsze przecież jest to takie nieprzyjemne. ❤

 

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatny ebook: “By twój mężczyzna bardziej się starał”, jeśli należysz do kobiet, które chcą odnosić w swoim związku spektakularne efekty.

Inspirujące obrazki na Facebooku: Tworzenie Relacji

Inspirujące obrazki  na Instagramie: @patrycja_misiewicz

_________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Tło fotografie designed by Nensuria – Freepik.com