Rozmowa: on unika

ROZMOWA: ON UNIKA, ONA POTRZEBUJE – CZ. 1

Dzięki pierwszej części tego tematu dowiesz się, co się dzieje, kiedy on unika rozmowy i kiedy Ty o nią zabiegasz. Z drugiej części dowiesz się dokładniej, co powoduje unikanie rozmowy przez mężczyzn i co wywołuje chęć rozmawiania u kobiet.

 

Musisz zrozumieć, że mężczyźni i kobiety całkowicie inaczej interpretują i odbierają rozmowę. On i ona korzystają z rozmowy w inny sposób, z odmiennych powodów i w określonych sytuacjach.

 

Rozmowa: on unika, ona potrzebuje

Na pewno spotkałaś się z sytuacją, w której on wyraźnie ma z czymś problem, ale zupełnie nie chce z Tobą rozmawiać. Według Ciebie, jemu zrobiłoby się lepiej, gdyby o wszystkim opowiedział. Próbujesz go przekonać, co jakiś czas wracasz do niego i mówisz: “Opowiedz mi o tym problemie. Powiedz, co się stało i dlaczego tak się czujesz”. Ale Twoje propozycje są odrzucane, a on prawdopodobnie mówi, że wszystko w porządku. W taki sposób może chcieć dać Ci do zrozumienia, że nie stało się nic, czym Ty powinnaś się zajmować. To, co się dzieje dotyczy jego i sam chce sobie z tym poradzić.

 

Jest jeszcze coś…

Mam dla Ciebie jeszcze jedną sytuację, z którą też na pewno się spotkałaś. Ty wyraźnie prosisz o uwagę i o to, by z Tobą porozmawiać, a on się wycofuje. Możesz mówić: “Miałam zły dzień i jest mi ciężko. Nie jestem w stanie zrobić niczego więcej”. Takie słowa oznaczają dla Ciebie, że w wyraźny sposób prosisz o uwagę i o to, by się o Ciebie zatroszczyć. On może widzieć to zupełnie inaczej. Wiesz, co może sobie myśleć? Na przykład: “Zostawię ją w spokoju, skoro jest zmęczona. Ja zajmę się sobą, a ona niech odpoczywa”. I w tym momencie Twoje poczucie niezauważenia i niezrozumienia gotowe.

 

To, co się dzieje zrozumiesz lepiej, kiedy dowiesz się, co dla kobiety, a co dla mężczyzny oznacza rozmowa. Bo dla Ciebie rozmowa ma inne znaczenie niż dla niego. Klikając tutaj przejdziesz do drugiej części.

 

___________________________________________________________________________________

Kliknij tutaj, aby zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej?”.

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

 

Patrycja Misiewicz

Urodziny fotografie designed by Freepik