Rozmowa: on unika, ona potrzebuje

ROZMOWA: ON UNIKA, ONA POTRZEBUJE – CZ. 2

Z tej części dowiesz się, co wywołuje u mężczyzny ten niepożądany przez kobiety brak zainteresowania rozmową. Poznasz także powody tego, dlaczego Ty często tak bardzo pragniesz, by z Tobą porozmawiać. A klikając tutaj trafisz do pierwszej części wpisu.

 

O co chodzi z tą rozmową?

Mężczyzna rozmawia wtedy, kiedy chce się czegoś dowiedzieć, albo przekazać jakieś informacje. Oczywiście kobieta również w takiej sytuacji mówi. 😉 Tylko, że to jest prawdopodobnie jedyny powód podejmowania się rozmowy przez mężczyznę. Cała reszta wygląda inaczej.

Kobieta oprócz tego, że rozmawia wtedy, kiedy dzieli się informacjami, mówi lub zabiega o rozmowę w kilku innych przypadkach:

  • Pierwszy z nich to próba odkrycia, co właściwie ma na myśli. Chce odkryć, co tak naprawdę chce powiedzieć i “myśli głośno”.
  • Kobieta chce porozmawiać także wtedy, kiedy coś ją gryzie i jest czymś zdenerwowana. W taki sposób jest w stanie lepiej poradzić sobie z problemem, bo układa go sobie w głowie. Dzięki temu czuje się z nim oswojona i czuje się pewniej.
  • Kiedy kobieta chce zbudować z kimś silniejszą relację – wtedy również okazuje chęć do rozmowy. W taki sposób buduje więź z mężczyzną, bo jest to dla niej okazja, by zwierzyć się ze swoich uczuć.

 

Teraz z pewnością chętnie dowiedziałabyś się, co oznacza to całe męskie wycofanie z rozmów i dlaczego on tak często ich unika:

  • Otóż mężczyzna, kiedy próbuje rozwiązać jakiś problem najchętniej zostaje sam ze sobą.
  • Kiedy nie jest w stanie rozwiązać danego problemu, wtedy także potrzebuje samotności.
  • Jest milczący, kiedy myśli, nie mówi od razu wszystkiego, co przyjdzie mu do głowy.
  • Oddala się i nie chce rozmawiać także wtedy, kiedy jest czymś zdenerwowany. Robi to głównie dlatego, że nie chciałby powiedzieć Ci czegoś przykrego, a później tego żałować.
  • Unika rozmów również wtedy, kiedy nie potrafi odnaleźć się w swoich uczuciach. Jest wtedy zagubiony i potrzebuje tego, by zrozumieć swoje uczucia do Ciebie.

 

Rozmowa: on unika, ona potrzebuje. Sposób?

Kiedy zauważasz, że Twój mężczyzna okazuje niechęć do rozmowy z Tobą – pozwól mu na chwilę samotności. W taki sposób będzie mógł “dojść do siebie”. Dowiedziałaś się, w jakich przypadkach Ty chcesz porozmawiać. I wiesz co? Kiedy zrozumiesz, czego on potrzebuje i mu to dasz – wtedy on będzie w stanie dać Tobie to, czego Ty potrzebujesz.

 

___________________________________________________________________________________

Kliknij tutaj, aby zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej?”.

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

 

Patrycja Misiewicz

Kwiat fotografie designed by Freepik