Za jakimi kobietami szaleją mężczyźni?

ZA JAKIMI KOBIETAMI SZALEJĄ MĘŻCZYŹNI A Z JAKIMI… CHCĄ SIĘ TYLKO ZABAWIĆ?

 

Jeżeli mam być szczera, to według mnie istnieją dwa typy kobiet. Pierwszy to kobiety, z którymi mężczyźni chcą być tylko na chwilę. Drugi to kobiety, którym nie mogą się oprzeć i z którymi pragną być, i to bardzo długo. 

 

Jest tak zarówno w sytuacjach związków na stałe, jak i tych formalnych, czyli małżeństw. To nieistotne – w każdym z tych przypadków chodzi o absolutne zaangażowanie mężczyzny, którego chyba pragnie większość kobiet, prawda? Jeśli chcesz być z mężczyzną na stałe, to w tym wpisie poznasz, co odróżnia “kobiety na chwilę” od “kobiet na stałe”. Jeśli już jesteś w związku i masz wrażenie, że Twój mężczyzna “ucieka” od Ciebie i się oddala – ten wpis również jest dla Ciebie.

 

Kobieta na chwilę

 

“Kobiety na chwilę” to takie, które po prostu są całkowicie otwarte na mężczyznę od pierwszych chwil znajomości. Co to słowo “otwarte” dokładniej oznacza? Przykładowo chęć do uprawiania seksu już na pierwszym spotkaniu. Jeśli chcesz po prostu się bawić – świetnie, możesz z tego skorzystać. Nie brakuje mężczyzn, którzy są chętni na taki luźny kontakt. Jednak nie oczekuj potem, że ktoś będzie traktował Cię poważnie i nagle zacznie mu na Tobie zależeć.

 

Jeśli chcesz być z mężczyzną na dłużej i zbudować z nim trwały i piękny związek, to nie możesz być desperatką. Często kobiety chcą być w stałym związku, a zachowują się jak kobiety z tego drugiego typu. Chcą czegoś poważnego, a są tak spragnione miłości i osamotnione, że wskakują mężczyźnie od razu do łóżka. Robią dla niego wszystko i to one się o niego starają. A potem nic z tego nie wychodzi. On dostał wszystko, co ona miała do zaoferowania od razu. Nie miał żadnych wyzwań, nie musiał pogłówkować i odrobinę się wysilić. Takim sposobem nie zaintrygujesz go sobą.

 

Może Cię zmylić także pewien mit, który czasami krąży wśród kobiet. “Kiedy będziesz cudowna w łóżku, on oszaleje na Twoim punkcie i będzie Twój!” Niestety jeśli też miałaś wrażenie, że tak właśnie jest, to muszę Cię rozczarować. To, że mężczyzna chce uprawiać z Tobą seks, nie oznacza, że mu na Tobie zależy. Nawet, jeśli zaczniesz wyprawiać seksualne cuda – nie zaangażuje się. Jeśli mężczyzna uprawia seks z kobietą “na powitanie”, zostaje to już tym, czym jest – tylko seksem.

 

Ale mam też dla Ciebie milszą wiadomość. Możesz zawrócić mu w głowie. Jaki jest na to najlepszy sposób? Nie dawać mu całej siebie w pierwszych chwilach znajomości. I tą małą radą przejdę do drugiego typu kobiet, czyli tych, z którymi mężczyźni pragną być na stałe.

 

Kobieta na stałe

 

“Kobieta na stałe” to tak naprawdę kobieta marzeń. Nie tylko kobiety pragną stałego związku. Mężczyźni też tego chcą, ale jest pewien warunek, by tak się stało: brak nacisku. Kobieta, o której mowa rozmawia z mężczyzną o tym, jaka jest i co ją interesuje. Nie naciska na niego od samego początku znajomości. Nie stawia wymagań w stylu: “Bądź już zawsze ze mną”, ani nie zadaje pytań: “Ile chciałbyś mieć dzieci?” Ich relację traktuje raczej jak związek w początkowej fazie, a nie jak miłość do grobowej deski.

 

Kobieta natarczywa odstrasza. Przy niej mężczyzna czuje, że jeśli tylko podejdzie bliżej, to zostanie zniewolony. Chcesz odwrotnej sytuacji? Takiej, by on podchodził bliżej i chciał się z Tobą związać? Rozwiązaniem jest przeciwna postawa. Zamiast pokazywać mu powagę tego, co was łączy, potraktuj to jako ciekawe i miłe doświadczenie. Nic zobowiązującego. Po prostu zwykła zabawa. Im więcej dajesz swobody mężczyźnie, tym bardziej w jego oczach zyskujesz status “kobiety na stałe”. Właśnie tego potrzebują mężczyźni: kobiety nastawionej do swojego życia z dystansem. I ogólnie nie traktującej życia zbyt poważnie.

 

A jeśli już jestem w związku?

 

Według mnie takie luźne podejście działa nawet wtedy, kiedy jesteś w związku już kilka, kilkanaście albo i więcej lat. Kiedy nie osaczasz swojego chłopaka, narzeczonego lub męża, paradoksalnie on bardziej się do Ciebie przywiązuje. Jeśli naciskasz na cokolwiek, to jeśli zmienisz swoje zachowanie na luźne i beztroskie, zdobędziesz jego większe zainteresowanie. Dlaczego? Przestanie mieć wrażenie, że jego bliskość z Tobą powoduje, że jest przyparty do muru. Zobaczy, że zbliżanie się do Ciebie jest bezpieczne, bo nie wiąże się z żadnymi wymogami. 

 

Poza tym, wracając do sfery seksu, “kobieta na stałe” nie potrzebuje potwierdzenia nim swojej wartości. Ona ustala zasady tego, kiedy jest gotowa. Nie ma tu miejsca na żadne wytyczne typu “na trzeciej randce” albo “po trzech tygodniach”. To nie jest tak, że jest jakaś magiczna liczba spotkań albo dni, po których mężczyzna się zaangażuje i można całkowicie otworzyć się na seks z nim. Dopiero wtedy, jak zobaczysz, że on jest zaangażowany w relację z Tobą, możesz zacząć myśleć o większym otworzeniu się na niego. Baw się z nim dobrze, a on poczuje, że “wygrał życie”. 😉 Może nawet myśleć, że to on jest Panem Sytuacji, ale ostatecznie to Ty masz wpływ na to, jak wszystko przebiega. Tym bardziej zyskujesz jego szacunek, bo kiedy on myślał, że ma Cię już dla siebie – Ty jesteś otwarta, ale powściągliwa, bo znasz swoje granice i szanujesz siebie.

 

Za jakimi kobietami szaleją mężczyźni?

 

U kobiety, z którą mężczyzna chce być na poważnie, ważna jest jeszcze jedna kwestia. Jej wewnętrzna siła. Taka kobieta jest dla niego wsparciem. Nie pokazuje, że jest jego kolejnym problemem wśród wielu trudnych spraw. Zamiast tego może co najwyżej pomóc mu w rozwiązaniu jakiegoś problemu. To sprawia, że jest jego partnerką, na której może polegać. Partnerką, która może mu pomóc w ciężkiej sytuacji albo w podjęciu trudnej decyzji. Kobieta, z którą pragnie być na stałe potrafi dobrze zarządzać swoim życiem. On chce mieć pewność, że nie będzie “głupiutką dziewczynką”, która nie będzie w stanie uszanować jego pracy i tego co zdobył w życiu.

 

Kiedy w Twoim związku ma miejsce swoboda, to po prostu wygląda to tak, że chcesz być z drugim człowiekiem. Nie dlatego, że się do niego uwiązałaś. Wiem, że to może zabrzmieć bardzo otwarcie, ale jeśli oboje możecie nie wymagać od siebie “bycia ze sobą na zawsze” – tak naprawdę to buduje więź. Otwartość i brak nacisku może pokazać, co ludzie do siebie czują. I pokazuje, że kiedy są ze sobą – nie jest tak dlatego, że “tak się powinno” albo dlatego, że uwiązali się do siebie. Jest tak dlatego, że naprawdę tego chcą. 

 

Cieszę się, że przeczytałaś wpis do końca. Z tego powodu mam dla Ciebie dodatkowy prezent.

Jest to mój kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej”. 

Kurs jest bezpłatny. Poniżej możesz się zapisać:

 

____________________________________________________________________________________________________

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

____________________________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Osoby fotografie designed by Javi_indy – Freepik.com