Zdrowy egoizm w

ZDROWY EGOIZM W ZWIĄZKU – CZ. 1

 

Dlaczego miałabyś robić tak, że poświęcasz coś, czego Ty chcesz lub potrzebujesz na rzecz tego, czego chce lub potrzebuje druga osoba? Możesz poczuć, że taka postawa jest w porządku, bo dobrze jest robić coś bezinteresownie. W tym wpisie jednak chciałabym Ci przedstawić nieco inne spojrzenie na bezinteresowność w związku, a nawet coś więcej – przyjrzeć się zdrowemu egoizmowi. 

Kiedy tworzysz z kimś związek, ważne jest to, by czuć się zadowoloną, a nie wykorzystywaną. Najwięcej korzyści daje sytuacja “win-win”, czyli “wygrana-wygrana”. Dlaczego nie miałabyś tego stosować w swoim związku? Jeśli czujesz, że mocno się poświęcasz, pasowałoby trochę popracować nad swoją umiejętnością negocjowania. Podam Ci to na pewnym przykładzie.

 

Zdrowy egoizm w związku

Kobieta stoi pół dnia przy gotowaniu obiadu. Postarała się, bo chciała zrobić coś miłego dla swojego mężczyzny, a poza tym zrobiła dużo jedzenia dlatego, że następnego dnia będzie bardzo zajęta. Kiedy on wraca z pracy, przyprowadza ze sobą kolegów i proponuje im obiad, bo jest go dużo i prosi swoją żonę o to, by im go podała. Ona nie chce być niegrzeczna, dlatego to robi. Co się stało w tej sytuacji? On rozdał innym to, co ona zrobiła dla niego i dla siebie. A ona pozwoliła nadużyć swojej bezinteresowności. I absolutnie nie jestem przeciwna częstowaniu gości obiadem. Zaszło tutaj coś, co powinno się rozwiązać inaczej. Jak?

On dzwoni do niej, że na obiedzie będzie ktoś jeszcze i pyta, czy jej to nie przeszkadza. Ona odpowiada, że oczywiście, może tak być, ale obiad na następny dzień załatwia on i to on podaje obiad swoim gościom. On ostatecznie mówi, że się zgadza i sprawa załatwiona. W takim przypadku zachodzi “wygrana-wygrana” i nikt nie jest męczennikiem.

 

Do drugiej części wpisu przejdziesz klikając tutaj.

 

 

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatny ebook: “By twój mężczyzna bardziej się starał”, jeśli należysz do kobiet, które chcą odnosić w swoim związku spektakularne efekty.

Inspirujące obrazki na Facebooku: Tworzenie Relacji

Inspirujące obrazki  na Instagramie: @patrycja_misiewicz

_________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Miłość fotografie designed by Freepik