Zdrowy egoizm w związku

ZDROWY EGOIZM W ZWIĄZKU – CZ. 2

 

Ludzie często uważają, że jeśli ktoś robi coś dla dobra innych (bezinteresownie), to jest wspaniałym człowiekiem, a jeśli robi coś specjalnie dla siebie, to samolubnym egoistą. Wiesz co? Kiedy ktoś np. przeznacza pieniądze na cel charytatywny, to czuje się dzięki temu dobrze. W żadnym razie nie chcę w tym momencie umniejszać dobroczynności. Wskazuję jedynie to, czego większość ludzi nie dostrzega.

Człowiek robi coś wspaniałego dla potrzebujących, ale także ma z tego korzyść dzięki miłemu poczuciu, że pomaga. To, że robisz coś dla drugiej osoby albo dajesz jej to, czego chce, a jednocześnie Ty także masz z tego korzyść, to normalna i zdrowa kolej rzeczy.

Kiedy jesteś w związku, to potrzebujesz się do kogoś przytulić, wyrazić swoje przemyślenia i zostać zrozumianą. Kiedy to wszystko ma miejsce, czujesz się szczęśliwa. W zdrowy, egoistyczny sposób korzystasz z tego, co masz dobrego. Twój partner także na tym korzysta, bo również dajesz mu od siebie to, czego potrzebuje. Związek powinien być wygraną dla obu stron.

 

Zdrowy egoizm w związku

Nie może być tak, że tylko Ty zawsze się poświęcasz, ustępujesz i robisz coś, czego pragnie ktoś inny, a nie Ty. Czy to byłoby dla Ciebie satysfakcjonujące? Dlaczego miałabyś rezygnować z tego, co jest dla Ciebie ważne? Kiedy w pierwszej kolejności potrafisz zająć się sobą i dbasz o siebie, wtedy możesz dawać od siebie o wiele lepsze rzeczy. Robisz najpierw coś dla siebie i dzięki temu ktoś otrzyma od Ciebie coś piękniejszego. Czyż nie jest to bardzo mądry egoizm?

Czysta bezinteresowność = korzyść tylko dla jednej ze stron. Takie relacje tak naprawdę się nie sprawdzają, bo ten, kto dał od siebie może ostatecznie czuć się wykorzystany albo po prostu wkurzony na osobę, której coś dał. Zwłaszcza, kiedy dociera to do niego po długim czasie ciągłego dawania. Najlepiej, kiedy obie strony dają i jednocześnie wynoszą dla siebie coś pięknego ze związku. Wtedy jest on budujący, wnosi wartość i jest źródłem silniejszej miłości.

 

Do pierwszej części wpisu przejdziesz klikając tutaj.

 

 

Kliknij tutaj, aby pobrać bezpłatny ebook: “By twój mężczyzna bardziej się starał”, jeśli należysz do kobiet, które chcą odnosić w swoim związku spektakularne efekty.

Inspirujące obrazki na Facebooku: Tworzenie Relacji

Inspirujące obrazki  na Instagramie: @patrycja_misiewicz

_________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Osoby fotografie designed by Freepik