psuje
Odnosisz wrażenie, że w twoim związku coś się psuje? Za chwilę dowiesz się, co wskazuje na to, że w twoim związku jest coś do poprawienia a także o tym, co możesz zrobić, aby sobie z tym poradzić.

 

Masz wątpliwości, czy chcesz z nim być

Jeżeli myślisz na temat tego, czy w ogóle chcesz być u czyjegoś boku to znak, że coś jest nie w porządku. Być może tak naprawdę szukasz czegoś innego w związku niż to, co masz w nim teraz? Jeżeli decydujesz się na związek, to po prostu chcesz z kimś być. Nie zastanawiasz się, czy aby na pewno robisz dobrze. Pomyśl nad tym, co wywołuje w tobie takie myśli. Możesz zrozumieć, że taki problem jest bezpodstawny, gdy zastanowisz się nad jego przyczynami. Może to być przez to, że czujesz się niezauważana albo nieważna. A w takim przypadku dobrze jest powiedzieć o swoich potrzebach partnerowi i zaproponować, co mógłby zrobić, abyś czuła się kimś ważnym dla niego.

 

Czujesz się nieswobodnie w jego towarzystwie

Kiedy z nim przebywasz, nie czujesz się otwarta, nie czujesz, że możesz mu o wszystkim powiedzieć. Może to wynikać z różnic powstałych między wami, albo z tego, że przestaliście sobie poświęcać odpowiednio dużo czasu. Warto jest o tym porozmawiać, wyrazić swoje uczucia i brak otwartości. Na taki problem często lekarstwem jest szczera rozmowa na temat tego, co może wywoływać u ciebie takie reakcje i zastosowanie się do częstszego przebywania ze sobą, by dowiedzieć się więcej o sobie. O tym, o czym ostatnio marzyliście, jakie macie cele, albo jak chcielibyście spędzić weekend.

Bardzo często dochodzi między wami do sporów i nieporozumień

Zdarzające się niezgodności w związku są często nieuniknione. Znajdą się sprawy, w których nie zgodzicie się ze sobą w stu procentach. Ważne, by takie sytuacje rozwiązywać ze spokojem i z uwzględnieniem swoich uczuć. Przedstawiaj to, co ty czujesz w związku z problemem, a nie atakuj drugiej osoby zarzutami i oskarżeniami. To może być trudne, kiedy partner ma inne zdanie od twojego, ale ważne w związku jest to, aby wzajemnie szanować swoje poglądy.

 

Szukasz towarzystwa kogoś innego

Możesz czuć się nieprzyjemnie przebywając ze swoim partnerem. Znudzenie też nie jest dobrym znakiem. Zastanów się, co takiego się stało, że przebywanie z twoim mężczyzną już cię nie ekscytuje. Być może straciliście ochotę, by się starać i ubiegać o swoje względy? Zainteresowanie sobą nawzajem trzeba pielęgnować bez względu na to, jak długo ze sobą jesteście. Dlatego warto zastanowić się nad wprowadzeniem czegoś nowego do wspólnego spędzania czasu. Może to być coś, czego nigdy nie robiliście, albo coś, co oboje bardzo lubicie.

 

Chcesz zmieniać drugą osobę

Coś zaczęło ci przeszkadzać. Nawet drobnostki wprawiają cię w zdenerwowanie i tworzysz z nich problemy. Warto zadać sobie pytanie, czy twoje reakcje mają sensowne podstawy, które rzeczywiście są uciążliwe. Przyjrzyj się swojemu partnerowi pod kątem tego, co ma w sobie wspaniałego. Co sprawiło, że go pokochałaś? Jakie ma w sobie cechy, które uwielbiasz? Takie odpowiednie pytania mogą rzucić całkowicie inne światło na to, co tak naprawdę do niego czujesz.

 

Podstawowe sygnały pokazujące, że relacja z mężczyzną nie jest najlepsza, to: wątpliwości co do bycia razem; brak odczuwania swobody w jego towarzystwie; bardzo częste nieporozumienia; znudzenie i poszukiwanie innego towarzystwa; chęci i próby zmiany, by stał się kimś innym. Związek musimy pielęgnować, rozmawiać o swoich obawach i obserwacjach z partnerem. Odpowiednio szczerą rozmową i działaniami można wiele poprawić i dążyć do pracowania nad polepszeniem jakości waszego związku.

 

 

Pobierz darmowego ebooka: “By twój mężczyzna bardziej się starał”

 

Patrycja Misiewicz

Tło fotografie designed by Creativeart – Freepik.com