dopasowani

Chcesz wiedzieć, czy twój związek zmierza w dobrym kierunku i czy jesteście do siebie dobrze dopasowani? Z tego wpisu dowiesz się, co świadczy o tym, że jesteście dla siebie odpowiednimi i dobrze dobranymi partnerami.

 

Znacie siebie i swoje oczekiwania

Aby można było stwierdzić, że dobrze dobraliście się do siebie, musicie być zgodni w fundamentalnych kwestiach. Dzięki temu, lepiej się porozumiewacie. Jeżeli chcecie jakiejś zmiany – komunikujcie ją. Jeżeli w czymś różnisz się od swojego partnera, np. masz odmienny pogląd na jakąś sprawę, inne upodobania i komunikujesz mu to, a on tobie – dobrze się nawzajem poznajecie i macie okazję do zaakceptowania siebie i tego, co was różni. Sami wiecie najlepiej, co jest dla was bardzo ważne, a co mniej istotne i łatwe do zaakceptowania.

 

Nie pozwalacie wpuścić do swojego związku znudzenia

By uniknąć niechcianej nudy należy utrzymywać wysoki poziom wzajemnej fascynacji. Zaskakujcie się, mówcie czułe słowa, prawcie komplementy, róbcie wzajemnie niespodzianki, zabiegajcie o siebie. Odczuwanie różnorodnych emocji, ekscytacja, oczekiwanie – to wszystko buduje związek i przyciąga was do siebie.

 

Widzicie w sobie przyjaciół, a nie tylko zakochanych

W związku niezbędne jest zaufanie i szacunek do siebie. Spędzanie wolnego czasu razem, dzielenie zainteresowań, wspólne szczęśliwe chwile, ale także dzielenie się swoimi smutkami – to wszystko cementuje związek. Szacunek do siebie, polegający na akceptacji siebie nawzajem sprawia, że jesteśmy w stanie zrobić wiele dla drugiej osoby. Gdy jesteśmy akceptowani, czujemy się kochani i potrzebni pomimo naszych wad.

 

Doceniacie się i potraficie chwalić siebie nawzajem

To bardzo istotne, by wzajemnie się doceniać i podziwiać swoje osiągnięcia i postępy. Druga osoba, gdy jest doceniana, czuje się ważna i wartościowa. Podbudowuje to ją i pomaga w jeszcze lepszym postępowaniu. Wspieracie się wzajemnie w obliczu sukcesu, ale także porażki. Gdy stanie się coś, z czego nie jesteś zadowolona, a druga osoba wypowie ci wszystkie twoje zalety – twoje niepowodzenie zaczyna nie mieć takiego znaczenia.

 

Rozwiązywanie problemów

Potraficie rozwiązywać nieporozumienia w sposób opanowany i z okazaniem szacunku dla drugiej osoby. Spory kończące się szybko, a nie trwające długo i emocjonalnie, szybko niwelują negatywne emocje i wszystko wyjaśniają. Mówicie o swoich uczuciach, mówicie o tym, co się wam nie podoba, a to przybliża do wyjaśnienia problemu.
 

To, że jesteście do siebie świetnie dopasowani zawiera się w: znaniu siebie nawzajem i swoich oczekiwań; zaskakiwaniu i zabieganiu o siebie; byciu przyjaciółmi, którzy doskonale się rozumieją; podbudowywaniu się wzajemnie w obliczu trudów i chwaleniu sukcesów; umiejętnym rozwiązywaniu problemów. Te wszystkie elementy są podstawą, aby związek był tworzony przez osoby, które do siebie pasują.
 
 
Pobierz darmowego ebooka: “By twój mężczyzna bardziej się starał”
 

Patrycja Misiewicz

Tło fotografie designed by Teksomolika – Freepik.com