Czy potrzebujesz zrozumienia

Kobiety często czują się nierozumiane przez mężczyzn. Nie czują się również zauważane. Dlaczego tak się dzieje i co sprawia, że kobieta czuje się zadbana i zrozumiana?

Ona wraca z pracy i mówi mu o swoim problemie. On jej wysłuchuje i podaje rozwiązanie. Krótko, jasno i na temat przedstawia, co powinna zrobić. Na co nie powinna sobie pozwalać, bo np. jest źle traktowana w pracy. Kolejnego dnia ona wraca do domu i znowu się skarży. On pyta jej, czy zrobiła to, co jej poradził. Ale nie to ma dla niej znaczenia. Zaczyna go irytować, że ona wciąż wraca do tego samego tematu. Denerwuje go jej narzekanie. Nie chce już tego słuchać i przekazuje jej, że skoro nie słucha jego zaleceń, to niech go już nie męczy. Nie rozumie jednej rzeczy. Ona nie potrzebuje jego porad.

 

Ona chce, by on wczuł się w jej uczucia

Zrozumiał to, co do niego mówi i co czuje. Zapytał o to, co czuje w związku z danym problemem. A on nie skupia się na tym, by jej wysłuchać i by całą uwagę poświęcić temu, co mówi.

Czego zatem ona potrzebuje? Tego, by on spędzał z nią więcej czasu. Ale takiego czasu, że to ona będzie w centrum zainteresowania. Nie chodzi o wspólne przebywanie w jednym pokoju, kiedy ona coś do niego mówi, a on jednocześnie dokańcza swoją pracę przy komputerze. Chodzi o zaangażowanie na 100%. Jest ona i tylko ona.

Łatwo zauważyć, że kobiecie na tym zależy. Wystarczy, że często mówi o tym, jak rzadko partner ma dla niej czas i jak dawno nie porozmawiał z nią mimo, że uważa, iż przecież rozmawiają. Można to zmienić i sprawić, by czuła się kochana. Bo zapewniam, że jeżeli kobieta skarży się na to, że jest zaniedbywana, bo jej mężczyzna z nią nie rozmawia i jej nie rozumie – jest to jej bardzo silna potrzeba. Zaspokajając ją daje się jej do zrozumienia, że się ją kocha.

Czego ona potrzebuje? Co uwielbia robić? Przy jakiej okazji on mógłby dać jej rozmowę z całkowitym skupieniem się na jej uczuciach? Może kolacja w restauracji, albo piknik, a może po prostu posiedzenie na kanapie? Jest wiele różnych możliwości. Ale najważniejsze jest to, że on będzie to robił po to, by wsłuchać się w jej słowa i poznać jej uczucia.

 

Pobierz darmowego ebooka: “By twój mężczyzna bardziej się starał”

 

Patrycja Misiewicz

Tło fotografie designed by Teksomolika – Freepik.com