sposoby okazywania miłości

Jakie są sposoby okazywania miłości w związku?

Często zdarza się tak, że okazujemy sobie miłość w sposób, który nie jest odpowiedni albo zrozumiały dla drugiej strony. Ty, albo twój partner możecie potrzebować czegoś zupełnie innego.

Miłość można okazywać na wiele sposobów, a między innymi są to: wspólne spędzanie czasu, dotykanie i czułość, budujące słowa, wyświadczanie przysług i obdarowywanie. Możesz odczuwać radość, kiedy ktoś, kogo kochasz daje ci często prezenty. Ale tak naprawdę, w głębi siebie możesz potrzebować tego, by zabrał cię gdzieś i byście mogli spędzić razem wspaniały czas.

Jeżeli komunikujesz swoją miłość w nieodpowiedni sposób, twój partner może nie czuć się do końca kochany.

Dzieje się tak dlatego, że to, co ty rozumiesz jako okazywanie miłości, niekoniecznie jest tym, czego on pragnie i co za takie uważa. Dla ciebie może być ważne to, by w czymś ci pomóc, wyręczyć w czynności, której nie lubisz wykonywać. I dlatego, kiedy próbujesz okazać miłość robisz właśnie takie rzeczy, np. przyrządzasz posiłek. Potem możesz być kompletnie zdziwiona, kiedy pomimo początkowego zachwytu twoją małą przysługą, mężczyzna i tak nie odczuwa twojej miłości i nie daje ci czegoś od siebie.

Dajesz to, co sama chciałabyś otrzymać. Jednak aby on czuł się kochany i abyś ty miała szansę również otrzymać od niego to, czego potrzebujesz, zacznij kochać go w sposób, który dla niego oznacza okazywanie miłości.

Czy on daje ci do zrozumienia, że czegoś mu brakuje? Czy na coś się skarży? A może daje ci to, dzięki czemu ty nie czujesz się w pełni kochana? To, co ci daje może być tym, czego on potrzebuje. Na przykład może ci mówić, że jest z ciebie dumny. Chwali również twoje osiągnięcia. Jest to dla ciebie miłe, ale możesz czuć się naprawdę kochana wtedy, kiedy pamięta o tobie i bez okazji daje ci drobne upominki. Jego zachowanie może być dla ciebie sygnałem, że on potrzebuje miłości okazywanej w formie pochwał i wsparcia.

 

___________________________________________________________________________________

Kliknij tutaj, aby zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej?”.

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Tło fotografie designed by Senivpetro – Freepik.com