Dobre i złe wybory w Twoim związku

DOBRE I ZŁE WYBORY W TWOIM ZWIĄZKU

 

“Twoje życie jest sumą wszystkich wyborów, jakich dokonujesz, zarówno świadomie, jak i nieświadomie. Jeśli potrafisz kontrolować proces wybierania, możesz przejąć kontrolę nad wszystkimi aspektami życia. Możesz odnaleźć wolność, której źródłem będzie panowanie nad sobą.”

– Robert F. Bennett

 

Nieudany związek jest objawem, rezultatem tego, co wielokrotnie miało miejsce. Prawdziwy, początkowy problem leży w czymś innym. W dokonywanych przez Ciebie wyborach. To, co widzisz w swoim życiu jest utkane z tysięcy albo milionów małych wyborów, których dokonujesz codziennie. Być może robiłaś coś, co przynosiło Ci szkody, a nie zdawałaś sobie z tego sprawy?

Kiedy potrafisz przejąć kontrolę nad tym, co wybierasz, to potrafisz kształtować to, jak wygląda Twój związek. Oczywiście tyczy się to również wszystkich innych aspektów życia.

Przyczyną Twojego nieudanego związku są błędne wybory, których dokonywałaś każdego dnia. Zmienisz swoje wybory – zmienisz swój związek. Nie usprawiedliwiam złego zachowania Twojego partnera. Zwracam uwagę na Twoją część odpowiedzialności, a nad tym co Ty wnosisz do związku masz władzę Ty. Możesz wybierać coś, co jest dobre i budujące, ale też coś, co wywołuje niepożądane rezultaty. I wtedy właśnie te wszystkie małe i nieznaczące drobiazgi zbierają się i dają Ci rezultat, jaki widzisz. Te drobiazgi mogą być zarówno negatywne jak i pozytywne.

 

Dobre i złe wybory w Twoim związku

Jeżeli będziesz codziennie wybierać całą masę rzeczy, które dobrze wpłyną na Twój związek, to może się okazać, że całkowicie odmienisz jego naturę. Mogą to być rzeczy przyjemne, takie jak robienie czegoś dobrego dla partnera, ale mogą być to także rzeczy trudniejsze, np. wyciąganie konsekwencji z tego, kiedy jesteś źle traktowana albo zaprzestanie robienia czegoś, co wydawało Ci się, że robisz dobrze, ale ostatecznie daje Ci to coś odwrotnego.

Za przykład mogę tutaj podać sytuację, w której kobieta całymi dniami dogadza mężczyźnie swoją pracą nad utrzymaniem domu w ładzie i przygotowywaniem każdego posiłku, czego on w ogóle nie docenia. Ma wrażenie, że właśnie to jest ważne, kiedy on może potrzebować czegoś zupełnie innego, np. tego, aby okazywała mu swoją miłość częściej się z nim kochając. Podejmowanie przez lata wyboru, aby robić wszystko za mężczyznę ostatecznie nie wpłynęło pozytywnie na związek, bo przestała mu dawać cokolwiek innego. Nie miała szansy dowiedzieć się, czy jest to na pewno dobry sposób na okazanie mu swojej troski i miłości, bo zdecydowała się tylko na to. Gdyby wybrała coś innego, mogłoby się to okazać tysiąc razy skuteczniejsze, niż to, co dawała od siebie do tej pory.

Zwracaj uwagę na to, jakich wyborów dokonujesz. Bądź otwarta na próbowanie czegoś nowego. Jeśli wybierzesz coś innego, to otrzymasz również coś innego. Jeśli jest coś, co nie podoba Ci się w Twoim związku, to możesz to zmienić tylko wtedy, kiedy zaczniesz dokonywać innych wyborów. I tak na zakończenie, podsumuję jeszcze jednym małym i bardzo trafnym cytatem. 😉

“Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów.” – Albert Einstein

 

___________________________________________________________________________________

Kliknij tutaj, aby zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej?”.

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Kwiat fotografie designed by Bristekjegor – Freepik.com

Dobre i złe wybory w Twoim związku