Spojrzenie z perspektywy czasu

SPOJRZENIE Z PERSPEKTYWY CZASU

 

W książce Tima Ferrissa trafiłam na pewien fragment, który świetnie sprawdza się również w kwestii związków. Chodziło w nim o spojrzenie na swoje życie z perspektywy czasu, co może nadać mu całkowicie inny kierunek i uchronić Cię od tego, czego chcesz uniknąć.

Być może zdarzyło Ci się usłyszeć od kogoś pytanie: “Co powiedziałabyś sobie, gdybyś mogła cofnąć się o 10 lat?”. Mogłaś też sobie myśleć: “Rok temu mogłam postąpić inaczej”, “Gdybym tylko to zrobiła pięć lat wcześniej…”, “Gdybym cofnęła się o kilka lat, to powiedziałabym sobie, aby tego nie robić”.

Zastanowienie się nad tym, co byś sobie powiedziała, gdybyś mogła cofnąć się w czasie może Cię czegoś nauczyć. Niektórzy mogliby stwierdzić, że niczego by sobie nie powiedzieli, bo wszystkie doświadczenia, które przeżyli sprawiły, że są sobą. Inni być może powiedzieliby sobie, że nie warto brać wszystkiego do siebie i zbyt poważnie traktować życia, a zamiast tego robić to, co naprawdę ważne.

Wiesz, jaka refleksja da Ci coś o wiele cenniejszego? Zastanowienie się, co powiedziałaby Ci wersja Ciebie za 10 lat. Spojrzenie z takiej perspektywy na swoje życie może całkowicie odmienić sposób, w jaki patrzyłaś na nie do tej pory.

 

Spojrzenie z perspektywy czasu

Ty za 10 lat. Co byś sobie powiedziała? Jak spojrzałabyś na swoje problemy w związku? Co poradziłabyś samej sobie? Mogą przyjść Ci do głowy wspaniałe rady, które po zastosowaniu mogą zmienić Twoje życie.

Wyobraź sobie, że wyjeżdżasz na tydzień w góry. Chciałaś zaznać pięknego, górskiego krajobrazu zimą. Okazuje się, że spotykasz tam o wiele od siebie starszą, mądrą staruszkę. Po krótkiej rozmowie zaproponowała Ci, abyście się napiły razem gorącej herbaty w jednej z karczm. Podczas przyjemnej rozmowy okazuje się, że ta staruszka to Ty, tylko że o wiele starsza. Korzystając z okazji, prosisz starszą siebie o rady, jak masz żyć swoim życiem, aby było ono takie, jakiego pragniesz.

Czego radziłaby Ci robić więcej, a czego mniej? Czy jest coś, na co powinnaś się według niej zdecydować? Czy powinnaś zrobić coś, co wydaje Ci się niewykonalne? A może zmienić coś w swoim związku?

Spojrzenie z perspektywy czasu pozwala Ci popatrzeć na to, co dzieje się w Twoim życiu “od zewnątrz”, z punktu widzenia starszej i mądrzejszej wersji Ciebie. Zadając sobie pytanie “Co powiedziałabym aktualnej sobie za 10 lat?” może Cię uratować od popełnienia wielu błędów, a nawet zmienić Twoje życie. Dlaczego? Może się okazać, że “starsza Ty” nakieruje Cię na zrobienie czegoś, co odmieni kierunek Twojego życia.

 

___________________________________________________________________________________

Kliknij tutaj, aby zapisać się na darmowy, 5-dniowy kurs “Co sprawia, że mężczyźni starają się bardziej?”.

Facebook: Patrycja Misiewicz

Instagram: @patrycja.misiewicz

YouTube: Patrycja Misiewicz

___________________________________________________________________________________

Patrycja Misiewicz

Food fotografie designed by Freepik